Catoctin Creek Roundst Rye


Catoctin creek | Whisky | Rye | Verenigde Staten | 70cl | 58%

LAATSTE STUKS
Catoctin Creek Roundst Rye
Bezig met laden...
 
De exacte uitvoering, nummers en datums (lot, vat, batch, fles, …) die op deze foto's getoond worden kunnen verschillen van het geleverde product. Moodshots kunnen ontworpen zijn met behulp van AI. Meer informatie
€ 94,99 incl. BTW
Prijs per L: € 135,70 incl. BTW
Uitsluitend op bestelling
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Vanaf €60 verlaagde verzendkosten, vanaf €150 gratis levering
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes

9 Broekmans Tokens te verdienen

Bij aankoop van dit artikel via een ingelogd account spaar je 9 loyalty token(s) die later ingezet kunnen worden om onze meest exclusieve producten te verkrijgen.
Voorwaarden voor deelname aan het loyaltyprogramma

Ons koopadvies voor Catoctin Creek Roundst Rye

De Catoctin Creek Roundst Rye is een goede keuze voor liefhebbers die houden van de betere rye whiskey. Deze whiskey komt uit Verenigde Staten en werd gebotteld op een vatsterkte van maar liefst 58%. Ideaal voor wie al wat ervaring heeft met whiskey en toe is aan iets kruidigers en complexer. Perfect om van te genieten na een lange dag, of om als verrassend cadeau te geven.

Smaakprofiel van deze whisky

Bloemig
Ziltig
Geturfd
Houtig
Gekruid
Fruitig

Ontdek producten die vergelijkbaar zijn met deze Catoctin Creek Roundst Rye
Creëer jouw smaakprofiel

Proefnotities

Het smaakprofiel van Catoctin Creek Roundst Rye wordt vooral gedragen door kruidigheid. Die kruidige kant is duidelijk aanwezig en krijgt ondersteuning van een lichte houttoets uit American Oak en een subtiele fruitige nuance.

Door de vatsterkte van 58% voelt deze rye krachtig en geconcentreerd aan. Verwacht geen zacht uitgevlakte whiskey, maar een stevige Amerikaanse rye waarin kruidigheid de leiding neemt en hout en fruit eerder als ondersteunende accenten meespelen.
  • Geleverd vanaf €5,99 Vanaf €150 gratis levering
  • Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden
  • 35 jaar passie en ervaring
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Uitsluitend levering in België mogelijk via deze pagina. In welke landen leveren jullie nog?
  • Winnaar Becom Logistic Champion Award 2024
  • Winnaar Becom Payment Hero Award 2025
  • Winnaar Retailer of the Year - Webshop Award 2026 - 2027 (Eten & Drinken)
  • 97% tevreden klanten
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes:
    • Logo Mastercard
    • Logo VISA
    • Logo Bancontact
    • Logo iDeal
    • Logo Apple Pay
    • Logo Google Pay
    • Logo Amex

Productinfo over Catoctin Creek Roundst Rye

Catoctin Creek Roundst Rye is een Amerikaanse rye whiskey die vooral opvalt door zijn directe, krachtige presentatie. Gebotteld op vatsterkte met 58% alcohol laat hij zijn karakter zonder veel omwegen zien: kruidig, stevig en met voldoende houtinvloed om structuur te geven zonder dat het geheel zwaar of log wordt.

De rijping op American Oak sluit mooi aan bij het profiel van rye whiskey, waar kruidigheid een centrale rol speelt. Hier krijgt die kruidige kern ondersteuning van een lichtere fruitigheid en een bescheiden houttoets. Het ontbreken van een leeftijdsaanduiding verschuift de aandacht naar de stijl en intensiteit van de whiskey zelf, eerder dan naar een cijfer op het etiket.

Binnen het whiskeyaanbod van Drankenshop Broekmans is dit een fles voor wie bewust naar Amerikaanse rye op vatsterkte zoekt. De populariteit ervan merken we duidelijk, en met de laatste flessen in zicht krijgt deze Catoctin Creek ook een zekere urgentie zonder dat hij zijn nuchtere, krachtige karakter verliest.

Meer informatie over de distilleerderij is beschikbaar via https://catoctincreekdistilling.com/

Het smaakprofiel van Catoctin Creek Roundst Rye wordt vooral gedragen door kruidigheid. Die kruidige kant is duidelijk aanwezig en krijgt ondersteuning van een lichte houttoets uit American Oak en een subtiele fruitige nuance.

Door de vatsterkte van 58% voelt deze rye krachtig en geconcentreerd aan. Verwacht geen zacht uitgevlakte whiskey, maar een stevige Amerikaanse rye waarin kruidigheid de leiding neemt en hout en fruit eerder als ondersteunende accenten meespelen.

Specificaties van Catoctin Creek Roundst Rye

Hoewel wij veel zorg dragen aan deze informatie, kan het gebeuren dat de foto’s of productspecificaties voor sommige producten met hoge rotatie intussen achterhaald zijn en je een nieuwere/andere release van hetzelfde product ontvangt.

Ben je heel specifiek op zoek naar de/het getoonde visuele uitvoering, vatnummer, botteldatum, distillatiedatum, ... om je collectie mee aan te vullen, dan raden we je aan om altijd eerst even per e-mail contact op te nemen met service@broekmans.be

Merk CATOCTIN CREEK
Bottelaar Unknown
Botteling
Inhoud 70cl
Alcohol percentage 58%
Soort Rye
Streek Onbekend
Land Verenigde Staten
Leeftijd Onbekend
No Age Statement
Multi-Vintage
Distillatiedatum Onbekend
Botteldatum Onbekend
Vat sterkte
Single cask
Vatnummer Onbekend
Vattype American Oak
Aantal flessen in botteling 0
Nectar exclusive
Cadeauverpakking
Collector item
Allergenen Geen specifieke allergeen informatie voor dit product
Tags Veel interesse, Laatste flessen, No age statement, Vatsterkte, Spiced
Smaakprofiel - Bloemig Niet bloemig
Smaakprofiel - Ziltig Niet ziltig
Smaakprofiel - Geturfd Niet geturfd
Smaakprofiel - Houtig Zacht houtig
Smaakprofiel - Gekruid Matig gekruid
Smaakprofiel - Fruitig Zacht fruitig
Toon meer specificaties

Over CATOCTIN CREEK

Catoctin Creek is een Amerikaanse distilleerderij die werd opgericht in 2009 in Purcellville, Virginia. Het merk richt zich vooral op de productie van rye whisky en is in die korte tijd uitgegroeid tot een vaste waarde binnen de Amerikaanse craft spirits scene. Catoctin Creek wordt gerund door Becky en Scott Harris, een echtpaar dat zich inzet voor traditionele werkwijzen en het gebruik van biologische, lokaal verbouwde rogge. De distilleerderij werkt kleinschalig en produceert volledig op basis van eigen distillatie met koperen ketels, waarbij veel aandacht is voor kwaliteit in elke stap van het proces. Het assortiment bestaat naast rye whisky uit onder meer gin, brandy en diverse liqueuren, maar hun rye whisky is het bekendst en vormt de ruggengraat van hun reputatie. Kenmerkend voor de stijl van Catoctin Creek is een nadruk op het karakter van rogge, wat resulteert in een uitgesproken, vaak kruidige expressie van Amerikaanse whisky. Hun producten worden regelmatig geprezen en hebben diverse internationale onderscheidingen ontvangen, maar de distilleerderij blijft zichzelf trouw aan haar uitgangspunten: vakmanschap, lokale grondstoffen en een transparante productie. Catoctin Creek biedt hiermee een interessante optie voor liefhebbers van traditionele Amerikaanse roggewhisky met een eigen karakter.

Meer producten van dit merk


Tastingnotes van onze klanten

Voor dit producten werden nog geen waarderingen ingegeven

Hulp nodig?

Bekijk zeker de vaakgestelde vragen in onze klantenservice. Of neem contact op met onze klantenservice.

Veelgestelde vragen

Wat voor soort whisky is Catoctin Creek Roundst Rye?

Catoctin Creek Roundst Rye is een rye whisky.

Rye Whiskey daarentegen heeft rogge als voornaamste ingrediënt, waarbij het wettelijke minimumaandeel aan rogge 51% is. Het overgrote deel van deze whisky komt uit Kentucky, Verenigde Staten.

Je kunt het gebruik van granen in Amerikaanse whiskey vergelijken met de smaak die ze hebben wanneer je er brood van bakt. Rogge geeft een stoere, robuuste en volle smaak.

Dankzij het rijpen in nieuwe eikenhouten vaten wordt de scherpte van de whiskey verzacht, maar gelukkig blijft er altijd wel een randje behouden. Een aanrader rechtstreeks uit Kentucky is Michter's Rye Whiskey. Een andere zeer smakelijke rye whiskey is Templeton Rye Whiskey.

Wheat whiskey volgt hetzelfde verhaal, maar daarbij wordt rogge vervangen door tarwe. Tarwe creëert een erg zachte, licht verteerbare whiskey die toch nog voorzien is van enige body.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een no age statement whisky (NAS)?

Ja, Catoctin Creek Roundst Rye is een no age statement (NAS) whisky.  Maar wat wil dat precies zeggen?

Wanneer er een leeftijd vermeld wordt op de fles, dan moet dat volgens de regels altijd de jongste whisky in de blend zijn en niet de leeftijd die procentueel het meest vertegenwoordigd is in de blend.  Een producent zal in twee gevallen dus bewust er voor kiezen om geen leeftijd op zijn fles te vermelden: wanneer een oude whisky geblend wordt met een klein deeltje jongere whisky, of wanneer jonge whisky geblend wordt met een deeltje oudere whisky.  In het eerste geval wil hij geen jonge leeftijd op zijn fles zetten als zijn blend voornamelijk oudere whisky bevat, en in het tweede geval is marketingtechnisch gezien interessanter om uit te pakken met dat deeltje oudere whisky.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een single cask whisky?

Nee, Catoctin Creek Roundst Rye is geen single cask whisky.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een whisky op vatsterkte?

Ja, Catoctin Creek Roundst Rye is een whisky op vatsterkte.  Een cask strength whisky wordt voor het bottelen niet aangelengd met water, maar gaat rechtstreeks vanuit het vat in de fles en behoudt daardoor het alcoholpercentage van tijdens/na de rijping op het vat.

Eén van de voordelen van een whisky op vatsterkte is dat je als drinker zelf kan bepalen hoe sterk je je whisky graag hebt door deze zelf naar eigen voorkeur al dan niet aan te lengen met een beetje water, in plaats van dat de producent dit al voor jou heeft gedaan.

Is Catoctin Creek Roundst Rye geschikt om als cadeau te geven?

Hoewel deze Catoctin Creek Roundst Rye geen expliciete geschenkverpakking is of heeft, kan het zeker en vast een uitstekend cadeau zijn.  Giftpacks worden meestal als veilige keuze genomen om cadeau te geven omdat merken vaak de meest toegankelijke of hun populairste whisky combineren met een leuk accessoire in een mooie geschenkverpakking.  Maar als jij een cadeau zoekt voor een ervaren whisky-drinker zit die misschien niet meer te wachten op het zoveelste glas en dan is deze Catoctin Creek Roundst Rye misschien zelfs nog een betere keuze dan zo'n giftpack.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een goede keuze voor mij?

Deze Catoctin Creek Roundst Rye kan een whisky zijn die bij jou past als je houdt van een whisky met een kruidig karakter.  Deze kruidigheid is namelijk vrij nadrukkelijk aanwezig in het smaakprofiel.

We raden je echter aan om ook de rest van het smaakprofiel te bekijken, want het is natuurlijk maar één deel van het totale karakter van deze whisky.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een geturfde whisky?

Nee, in deze Catoctin Creek Roundst Rye whisky is geen turf in het smaakprofiel te ontdekken.  De afwezigheid van enige rokerigheid maakt deze daarom geschikt voor wie niet houdt van een turfsmaak.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een kruidige whisky?

Ja, Catoctin Creek Roundst Rye is een whisky met een redelijk gekruid smaakprofiel: de kruidigheid van deze whisky zal je meteen vanaf de eerste sip uit je glas kunnen ontwaren.

De kruidigheid van een spirit kan op verschillende manieren tot stand komen.

  • Bij whisky ontstaan de kruidige tonen voornamelijk tijdens het rijpingsproces in houten vaten.  De gebruikte houtsoort (bv. Amerikaans eikenhout, Europees eikenhout) en of de vaten eerder al gebruikt werden (bv. sherryvaten) hebben een grote invloed op de kruidigheid van de whisky die er uit komt.
  • Bij rum kunnen de kruidige tonen eveneens voortkomen uit de gebruikte vaten, maar daarnaast is er ook een aparte klasse "Spiced rum" waarbij er extra specerijen toegevoegd worden.
  • Gin kent een veel kortere productiecyclus en haalt zijn kruidigheid daardoor meestal niet uit houtsoorten.  Kruidige tonen in een gin zijn gewoonlijk het rechtstreekse resultaat van de botanicals die gebruikt werden om de gin te "kleuren" en een eigen identiteit te geven.
Is Catoctin Creek Roundst Rye een fruitige whisky?

Op zich wel, maar Catoctin Creek Roundst Rye is een whisky met slechts een licht fruitig smaakprofiel: de fruitigheid van deze whisky zit verstopt in het smaakprofiel, in evenwicht met de andere onderdelen van het profiel.

  • Whisky’s met een fruitig karakter kunnen uiteenlopen van lichte en frisse appeltonen tot diepe, rijpe steenvruchten en exotische aroma’s. Deze fruitigheid kan ontstaan door de gebruikte granen, gist en fermentatie, de vorm van de pot stills en het vattype.
  • Rum, gemaakt van suikerriet of melasse, leent zich bij uitstek voor fruitige tonen. Van de frisse citrusaroma’s van een witte rum tot de diepe ananas- en banaantonen van een gerijpte variant – fruitigheid is een essentieel kenmerk in veel rums.  Ook hier hebben dezelfde factoren invloed op de fruitigheid als bij whisky.
Drink je Catoctin Creek Roundst Rye puur of met ijs?

Of je deze Catoctin Creek Roundst Rye whisky het beste met of zonder ijs drinkt is een persoonlijke keuze.  Wij hebben er altijd voor gekozen om geen standpunt in te nemen wat betreft het toevoegen van water of ijs aan whisky.  Er zijn zeker en vast goede redenen te bedenken om een beetje water toe te voegen aan je whisky, maar of dat voor jou een meerwaarde betekent of afbreuk doet aan je plezier moet je vooral zelf ontdekken.

Heeft Catoctin Creek Roundst Rye een hoog alcoholpercentage?

Whisky van meer dan 52% is eerder zeldzaam.  Vaak is zo'n hoog alcoholpercentage te danken aan het feit dat het een cask strength whisky betreft (een whisky op vatsterkte): de whisky wordt in dat geval niet aangelengd voor het bottelen waardoor deze aan een hoger alcoholpercentage in de fles gaat.  Whisky met een hoog alcoholpercentage heeft vaak baat bij enkele druppels water om de aroma's vrij te maken en de alcohol minder overheersend te maken in het glas, en is op zich ook nog prima toepasbaar in stevigere cocktails.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een onafhankelijke botteling?

Nee, Catoctin Creek Roundst Rye is een officiële botteling van Catoctin Creek.

Is Catoctin Creek Roundst Rye geschikt voor een Irish Coffee?

Om een Irish Coffee volgens de regels van de kunst te maken heb je een Ierse whiskey nodig.  Omdat je hem gaat mengen met koffie en slagroom raden we je aan om een goede, maar niet overdreven dure whiskey te gebruiken.  Deze Catoctin Creek Roundst Rye is wel een whisky, maar omdat deze whisky uit Verenigde Staten komt is het niet de beste keuze om een "echte" Irish Coffee te maken.

Wist je dat de eerste Irish Coffee is uitgevonden in 1942 door barman Joe Sheridan? Hij werkte op het vliegveld in Foynes, in het westen van Ierland. De barman zag enkele vermoeide passagiers en bedacht dat ze koffie met iets speciaals nodig hadden. Om hen op te peppen, schonk hij ze koffie met een scheutje whiskey erdoor en wat koffie erop. Op de vraag of het Braziliaanse koffie was, antwoordde Sheridon: “No, my friend, this is Irish Coffee.” En zo geschiedde.

Is Catoctin Creek Roundst Rye vegan?

Volgens de gegevens waarover wij momenteel beschikken, kunnen we niet met zekerheid stellen dat dit product vegan is en wordt deze claim niet expliciet door het merk gemaakt.

Is Catoctin Creek Roundst Rye een biologische whisky?

Op basis van de gegevens waarover wij beschikken kunnen we besluiten dat deze Catoctin Creek Roundst Rye whisky van Catoctin Creek geen biologisch product is.

Waar kan ik Catoctin Creek Roundst Rye kopen?

Er zijn verschillende plekken in België en Nederland waar je deze whisky kan bestellen, maar er zijn een aantal specifieke redenen waarom Drankenshop Broekmans de beste plek is om deze Catoctin Creek Roundst Rye en tal van andere Catoctin Creek whisky te bestellen:

  • Eerlijke en correcte prijzen
  • Op en top Belgisch familiebedrijf, onder leiding van Jan Broekmans en sinds het begin gevestigd in het Limburgse Zolder
  • Meer dan 35 jaar ervaring in onze fysieke winkel in Zolder
  • Meer dan 8500 referenties op voorraad en meteen leverbaar: voor 10u besteld is dezelfde dag nog verzonden!
  • Breukvrije verzending dankzij eigen ontwikkelde verpakking
  • Geen rotzooi of plastic bij levering: al onze verpakking en opvulling kan gewoon in de papierbak
  • Gratis verzending vanaf 150 euro
  • Klantendienst vlot bereikbaar via mail om te helpen met en te antwoorden op al je vragen, bezorgdheden en mogelijke problemen die je zou ondervinden
  • Spaar automatisch loyalty tokens bij elke aankoop en ruil ze later in voor toegang tot exclusieve bottelingen
  • Klanten belonen ons met een 9,6 op 10 op basis van meer dan 680 reviews op Kiyoh, en met een 4,9 op 5 op basis van meer dan 450 reviews op Trustpilot
  • Drankenshop Broekmans draagt al jaren het officiële Becom Trustmark en won de afgelopen jaren al meerdere e-commerce awards voor onder meer hun logistiek en betalingsafhandeling
Catoctin Creek Roundst Rye
€ 94,99 incl. BTW
Drankenshop Broekmans NV
Wij merkten op dat u surft vanaf een andere locatie dan BE.
Nous avons remarqué que vous naviguez depuis un autre emplacement que BE.
We noticed that you are browsing from a different location than BE.

Kies een van volgende aub:
Veuillez choisir l'une des options suivantes :
Please choose one of the following:

Drankenshop Broekmans BE Drankenshop Broekmans NL