Zacapa 30y


Zacapa | Rum | Mélasse | Guatemala | 70cl | 40%

LAATSTE STUKS
Zacapa 30y
Bezig met laden...
 
De exacte uitvoering, nummers en datums (lot, vat, batch, fles, …) die op deze foto's getoond worden kunnen verschillen van het geleverde product. Moodshots kunnen ontworpen zijn met behulp van AI. Meer informatie
€ 804,99 incl. BTW
Prijs per L: € 1149,99 incl. BTW
Uitsluitend op bestelling
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Gratis thuis geleverd
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes

80 Broekmans Tokens te verdienen

Bij aankoop van dit artikel via een ingelogd account spaar je 80 loyalty token(s) die later ingezet kunnen worden om onze meest exclusieve producten te verkrijgen.
Voorwaarden voor deelname aan het loyaltyprogramma

Ons koopadvies voor Zacapa 30y

De Zacapa 30y is een goede keuze voor liefhebbers die houden van een exclusieve mélasse rum. Deze rum komt uit Guatemala en werd gebotteld op 40%. Ideaal voor wie al wat ervaring heeft met rum en toe is aan iets fruitigers en complexer. Perfect om van te genieten na een lange dag, of om als verrassend cadeau te geven.

Smaakprofiel van deze rum

Bloemig
Zoet
Vegetaal
Houtig
Gekruid
Fruitig

Ontdek producten die vergelijkbaar zijn met deze Zacapa 30y
Creëer jouw smaakprofiel

Proefnotities

Het smaakbeeld van Zacapa 30y wordt vooral gedragen door duidelijke fruitigheid en zoetheid. Hout, kruiden en een lichte florale toets blijven meer ondersteunend aanwezig, waardoor de rum eerder rond en verzorgd overkomt dan uitgesproken zwaar of streng.

De American oak-rijping geeft structuur, maar volgens het beschikbare profiel blijft het fruitige en zachte karakter centraal staan.
  • Gratis thuis geleverd
  • Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden
  • 35 jaar passie en ervaring
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Uitsluitend levering in België mogelijk via deze pagina. In welke landen leveren jullie nog?
  • Winnaar Becom Logistic Champion Award 2024
  • Winnaar Becom Payment Hero Award 2025
  • Winnaar Retailer of the Year - Webshop Award 2026 - 2027 (Eten & Drinken)
  • 97% tevreden klanten
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes:
    • Logo Mastercard
    • Logo VISA
    • Logo Bancontact
    • Logo iDeal
    • Logo Apple Pay
    • Logo Google Pay
    • Logo Amex

Productinfo over Zacapa 30y

Zacapa 30y is een Guatemalteekse rum op basis van melasse, gemaakt in een multicolumn-stijl en gerijpt volgens het solera-systeem. Dat geeft deze rum meteen een duidelijke plaats: niet als ruwe, zware stijl, maar als een verzorgde, afgeronde rum waarin rijping en assemblage centraal staan.

De vermelding van 30 jaar en het gebruik van American oak geven deze Zacapa extra gewicht binnen het gamma. Het hout is aanwezig zonder het smaakbeeld volledig over te nemen; de nadruk ligt eerder op zoetere en fruitigere tonen, met zachte ondersteuning van kruidigheid en een lichte florale toets.

Binnen het rumaanbod van Drankenshop Broekmans is dit vooral een fles voor wie Zacapa in een rijpere, meer gelaagde vorm wil ontdekken. Omdat het om de laatste flessen gaat, voelt deze uitgave bovendien minder vanzelfsprekend dan een standaardrum uit het vaste schap.

Meer informatie over het merk is beschikbaar via https://www.zacaparum.com/

Het smaakbeeld van Zacapa 30y wordt vooral gedragen door duidelijke fruitigheid en zoetheid. Hout, kruiden en een lichte florale toets blijven meer ondersteunend aanwezig, waardoor de rum eerder rond en verzorgd overkomt dan uitgesproken zwaar of streng.

De American oak-rijping geeft structuur, maar volgens het beschikbare profiel blijft het fruitige en zachte karakter centraal staan.

Specificaties van Zacapa 30y

Hoewel wij veel zorg dragen aan deze informatie, kan het gebeuren dat de foto’s of productspecificaties voor sommige producten met hoge rotatie intussen achterhaald zijn en je een nieuwere/andere release van hetzelfde product ontvangt.

Ben je heel specifiek op zoek naar de/het getoonde visuele uitvoering, vatnummer, botteldatum, distillatiedatum, ... om je collectie mee aan te vullen, dan raden we je aan om altijd eerst even per e-mail contact op te nemen met service@broekmans.be

Merk ZACAPA
Bottelaar Unknown
Botteling
Inhoud 70cl
Alcohol percentage 40%
Soort Mélasse
Streek Onbekend
Land Guatemala
Leeftijd 30j.
No Age Statement
Multi-Vintage
Distillatiedatum Onbekend
Botteldatum Onbekend
Vat sterkte
Single cask
Vatnummer Onbekend
Vattype American Oak
Aantal flessen in botteling 0
Nectar exclusive
Cadeauverpakking
Collector item
Allergenen Geen specifieke allergeen informatie voor dit product
Solera System
Tags Laatste flessen, Fruity
Smaakprofiel - Bloemig Zacht bloemig
Smaakprofiel - Zoet Matig zoet
Smaakprofiel - Vegetaal Niet vegetaal
Smaakprofiel - Houtig Zacht houtig
Smaakprofiel - Gekruid Zacht gekruid
Smaakprofiel - Fruitig Matig fruitig
Toon meer specificaties

Over ZACAPA

Zacapa is een rummerk afkomstig uit Guatemala en staat internationaal bekend om zijn karaktervolle en complexe rums. De rum wordt geproduceerd in de hooglanden van Guatemala, een regio die door het unieke klimaat en de vruchtbare vulkanische bodem bijdraagt aan het kenmerkende smaakprofiel van Zacapa. In tegenstelling tot veel andere rummerken gebruikt Zacapa voor zijn producten geen melasse, maar vergist men het zoete sap van suikerriet, ook wel virgin sugar cane honey genoemd. Het rijpingsproces vindt plaats op grote hoogte, circa 2.300 meter in de zogenaamde "House Above the Clouds", wat zorgt voor langzamere rijping en een diepere smaakontwikkeling. Zacapa maakt gebruik van het solera-systeem, een van oorsprong Spaans rijpingsproces waarbij verschillende vaten en leeftijden worden geblend voor een gebalanceerd eindresultaat. Het assortiment van Zacapa varieert van zachtere, toegankelijke rums tot meer verfijnde expressies met langere vatrijping. De handgeweven band, een petate, rondom elke fles herinnert aan het Maya-erfgoed uit de regio. Dankzij deze combinatie van lokale ingrediýnten, ambachtelijk vakmanschap en bijzondere rijping heeft Zacapa een herkenbare eigen stijl binnen het rumsegment weten te ontwikkelen.

Meer producten van dit merk


Tastingnotes van onze klanten

Voor dit producten werden nog geen waarderingen ingegeven

Hulp nodig?

Bekijk zeker de vaakgestelde vragen in onze klantenservice. Of neem contact op met onze klantenservice.

Veelgestelde vragen

Wat voor soort rum is Zacapa 30y?

Zacapa 30y is een mélasse rum.

Melasse wordt gefermenteerd en gedistilleerd, waarna de rum kan worden gerijpt in vaten. Melasse is een bijproduct van de suikerproductie en bevat veel suikers die tijdens de fermentatie worden omgezet in alcohol en complexe smaakstoffen.

Is Zacapa 30y een no age statement rum (NAS)?

Nee, Zacapa 30y is geen no age statement (NAS) rum.  Het label vermeldt expliciet een leeftijd en die leeftijd vertegenwoordigt de jongste rum die in de fles (of in de blend) terug te vinden is.

Is Zacapa 30y een single cask rum?

Nee, Zacapa 30y is geen single cask rum.

Is Zacapa 30y een rum op vatsterkte?

Nee, Zacapa 30y is geen rum op vatsterkte.

Is Zacapa 30y geschikt om als cadeau te geven?

Hoewel deze Zacapa 30y geen expliciete geschenkverpakking is of heeft, kan het zeker en vast een uitstekend cadeau zijn.  Giftpacks worden meestal als veilige keuze genomen om cadeau te geven omdat merken vaak de meest toegankelijke of hun populairste rum combineren met een leuk accessoire in een mooie geschenkverpakking.  Maar als jij een cadeau zoekt voor een ervaren rum-drinker zit die misschien niet meer te wachten op het zoveelste glas en dan is deze Zacapa 30y misschien zelfs nog een betere keuze dan zo'n giftpack.

Is Zacapa 30y een goede keuze voor mij?

Deze Zacapa 30y kan een rum zijn die bij jou past als je houdt van een rum met een fruitig karakter.  Deze fruitigheid is namelijk vrij nadrukkelijk aanwezig in het smaakprofiel.

We raden je echter aan om ook de rest van het smaakprofiel te bekijken, want het is natuurlijk maar één deel van het totale karakter van deze rum.

Is Zacapa 30y een kruidige rum?

Op zich wel, maar deze Zacapa 30y is een rum met slechts een licht gekruid smaakprofiel: de kruidigheid van deze rum is niet nadrukkelijk aanwezig in het smaakprofiel, maar het is er wel.

De kruidigheid van een spirit kan op verschillende manieren tot stand komen.

  • Bij whisky ontstaan de kruidige tonen voornamelijk tijdens het rijpingsproces in houten vaten.  De gebruikte houtsoort (bv. Amerikaans eikenhout, Europees eikenhout) en of de vaten eerder al gebruikt werden (bv. sherryvaten) hebben een grote invloed op de kruidigheid van de whisky die er uit komt.
  • Bij rum kunnen de kruidige tonen eveneens voortkomen uit de gebruikte vaten, maar daarnaast is er ook een aparte klasse "Spiced rum" waarbij er extra specerijen toegevoegd worden.
  • Gin kent een veel kortere productiecyclus en haalt zijn kruidigheid daardoor meestal niet uit houtsoorten.  Kruidige tonen in een gin zijn gewoonlijk het rechtstreekse resultaat van de botanicals die gebruikt werden om de gin te "kleuren" en een eigen identiteit te geven.
Is Zacapa 30y een fruitige rum?

Ja, Zacapa 30y is een rum met een matig fruitig smaakprofiel: de fruitigheid van deze rum zal je meteen vanaf de eerste sip uit je glas kunnen ontwaren. 

  • Whisky’s met een fruitig karakter kunnen uiteenlopen van lichte en frisse appeltonen tot diepe, rijpe steenvruchten en exotische aroma’s. Deze fruitigheid kan ontstaan door de gebruikte granen, gist en fermentatie, de vorm van de pot stills en het vattype.
  • Rum, gemaakt van suikerriet of melasse, leent zich bij uitstek voor fruitige tonen. Van de frisse citrusaroma’s van een witte rum tot de diepe ananas- en banaantonen van een gerijpte variant – fruitigheid is een essentieel kenmerk in veel rums.  Ook hier hebben dezelfde factoren invloed op de fruitigheid als bij whisky.
Is Zacapa 30y een zoete rum?

Ja, Zacapa 30y is een rum met een vrij zoet smaakprofiel: de zoetigheid van deze rum zal je meteen vanaf de eerste sip uit je glas kunnen ontwaren. 

Hoewel niet iedereen liefhebber is van een (zeer) zoete rum, horen ze doorgaans wel bij de meest toegankelijke producten.  Deze Zacapa 30y vormt om die reden dus een redelijk veilig startpunt om voor het eerst kennis te maken met rum.

Drink je Zacapa 30y puur of met ijs?

Of je deze Zacapa 30y rum het beste met of zonder ijs drinkt is een persoonlijke keuze.  Wij hebben er altijd voor gekozen om geen standpunt in te nemen wat betreft het toevoegen van water of ijs aan rum.  Er zijn zeker en vast goede redenen te bedenken om een beetje water toe te voegen aan je rum, maar of dat voor jou een meerwaarde betekent of afbreuk doet aan je plezier moet je vooral zelf ontdekken.

Heeft Zacapa 30y een hoog alcoholpercentage?

Deze rum van Zacapa heeft een normaal alcoholpercentage.  Binnen rum komen alcoholpercentages tot 43% het vaakst voor.

Is Zacapa 30y een onafhankelijke botteling?

Nee, Zacapa 30y is een officiële botteling van Zacapa.

Is Zacapa 30y een solera rum?

Ja, Zacapa 30y is een rum die gemaakt wordt volgens het solera systeem.

Een van de meest intrigerende methoden voor het rijpen van rum is het solera-systeem, een techniek die uit Spanje komt en zijn oorsprong vindt in de productie van sherry. Het systeem bestaat uit meerdere lagen vaten, waarbij de onderste laag, de zogenaamde "solera," de oudste rum bevat. De bovenste lagen, de "criaderas," bevatten jongere rum.

Het solera-systeem functioneert door het mengen van rum uit verschillende lagen vaten. Wanneer een batch rum wordt afgetapt uit de onderste laag (solera), wordt de ontstane ruimte opgevuld met rum uit de laag daarboven. Op zijn beurt wordt deze laag aangevuld met rum uit de bovenste laag, en zo verder. De bovenste laag wordt tenslotte bijgevuld met nieuwe, jonge rum.

Dit proces zorgt ervoor dat de rum continu wordt aangevuld met jonge spirit, terwijl oudere rum bijdraagt aan de complexiteit en diepte van de smaak.

Is Zacapa 30y geschikt om een Dark 'n Stormy cocktail te maken?

De "Dark 'n Stormy" cocktail is een beschermd handelsmerk van Gosling Brothers Ltd.  Volgens de officiële regels mag een cocktail daarom enkel Dark 'N Stormy (met één apostrof) genoemd worden als deze gemaakt wordt met Gosling's Rum en gemberbier. 

Omdat Gosling enkel de naam met enkel apostrof heeft geregistreerd, wordt dezelfde cocktail elders ook beschreven als een Dark 'n' Stormy (met dubbel apostrof) of als een Safe Harbor in een poging om onder de trademark en licensing problemen uit te geraken.

Als je niet wakker ligt van de officiële benaming en een cocktail wil maken die gebaseerd is op het recept van de officiële Dark 'n Stormy, dan is deze Zacapa 30y zeker een goede keuze.  Om een officiële, correcte Dark 'n Stormy te maken heb je echter de Gosling's Black Seal rum nodig.

Is Zacapa 30y vegan?

Volgens de gegevens waarover wij momenteel beschikken, kunnen we niet met zekerheid stellen dat dit product vegan is en wordt deze claim niet expliciet door het merk gemaakt.

Is Zacapa 30y een biologische rum?

Op basis van de gegevens waarover wij beschikken kunnen we besluiten dat deze Zacapa 30y rum van Zacapa geen biologisch product is.

Waar kan ik Zacapa 30y kopen?

Er zijn verschillende plekken in België en Nederland waar je deze rum kan bestellen, maar er zijn een aantal specifieke redenen waarom Drankenshop Broekmans de beste plek is om deze Zacapa 30y en tal van andere Zacapa rum te bestellen:

  • Eerlijke en correcte prijzen
  • Op en top Belgisch familiebedrijf, onder leiding van Jan Broekmans en sinds het begin gevestigd in het Limburgse Zolder
  • Meer dan 35 jaar ervaring in onze fysieke winkel in Zolder
  • Meer dan 8500 referenties op voorraad en meteen leverbaar: voor 10u besteld is dezelfde dag nog verzonden!
  • Breukvrije verzending dankzij eigen ontwikkelde verpakking
  • Geen rotzooi of plastic bij levering: al onze verpakking en opvulling kan gewoon in de papierbak
  • Gratis verzending vanaf 150 euro
  • Klantendienst vlot bereikbaar via mail om te helpen met en te antwoorden op al je vragen, bezorgdheden en mogelijke problemen die je zou ondervinden
  • Spaar automatisch loyalty tokens bij elke aankoop en ruil ze later in voor toegang tot exclusieve bottelingen
  • Klanten belonen ons met een 9,6 op 10 op basis van meer dan 680 reviews op Kiyoh, en met een 4,9 op 5 op basis van meer dan 450 reviews op Trustpilot
  • Drankenshop Broekmans draagt al jaren het officiële Becom Trustmark en won de afgelopen jaren al meerdere e-commerce awards voor onder meer hun logistiek en betalingsafhandeling
Zacapa 30y
€ 804,99 incl. BTW
Drankenshop Broekmans NV
Wij merkten op dat u surft vanaf een andere locatie dan BE.
Nous avons remarqué que vous naviguez depuis un autre emplacement que BE.
We noticed that you are browsing from a different location than BE.

Kies een van volgende aub:
Veuillez choisir l'une des options suivantes :
Please choose one of the following:

Drankenshop Broekmans BE Drankenshop Broekmans NL