Chateau La Croix De Gay 2022


Ch la croix de gay | Wijn | Frankrijk | 75cl | 14,5%

Geen afbeelding beschikbaar
De exacte uitvoering, nummers en datums (lot, vat, batch, fles, …) die op deze foto's getoond worden kunnen verschillen van het geleverde product. Moodshots kunnen ontworpen zijn met behulp van AI. Meer informatie
€ 42,99 incl. BTW
Prijs per L: € 57,32 incl. BTW
Online: meteen leverbaar
Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden!
Onze winkel in Zolder: op bestelling
Bel ons voor huidige beschikbaarheid.
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Vanaf €60 verlaagde verzendkosten, vanaf €150 gratis levering
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes

42 Broekmans Tokens te verdienen

Bij aankoop van dit artikel via een ingelogd account spaar je 42 loyalty token(s) die later ingezet kunnen worden om onze meest exclusieve producten te verkrijgen.
Voorwaarden voor deelname aan het loyaltyprogramma

Proefnotities

In de geur en smaak komt een rijpe fruitkern naar voren, met pruim, zwarte kers, cassis, braam, bosbes, framboos en quetsche. Daar omheen zitten florale toetsen, kruidigheid en houtgerelateerde nuances zoals ceder, sandelhout, vanille, cacao, chocolade en toast.

De wijn voelt medium tot vol aan, rond en soepel, soms wat vlezig van textuur. De tannines zijn aanwezig en kunnen fijn geïntegreerd of iets steviger aanvoelen. In de afdronk keren rood fruit, kruiden, chocolade, rook, cacao en een ziltige toets terug, met soms een lichte aardse of truffelachtige nuance.
  • Geleverd vanaf €9,99
  • Vanaf €60 verlaagde verzendkosten, vanaf €150 gratis levering
  • Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden
  • 35 jaar passie en ervaring
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Uitsluitend levering in België mogelijk via deze pagina. In welke landen leveren jullie nog?
  • Winnaar Becom Logistic Champion Award 2024
  • Winnaar Becom Payment Hero Award 2025
  • Winnaar Retailer of the Year - Webshop Award 2026 - 2027 (Eten & Drinken)
  • 97% tevreden klanten
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes:
    • Logo Mastercard
    • Logo VISA
    • Logo Bancontact
    • Logo iDeal
    • Logo Apple Pay
    • Logo Google Pay
    • Logo Amex

Productinfo over Chateau La Croix De Gay 2022

Château La Croix de Gay 2022 komt uit Pomerol, waar dit kleine domein in het gehucht Pignon werkt met een wijngaard van 4,2 hectare. De jaargang is sterk Merlot-gedreven, met 96% Merlot en 4% Cabernet Franc, en vertrekt duidelijk vanuit de bodem die het château zelf belangrijk vindt: oude graves op klei, pure blauwe klei en ijzeroxiden.

2022 was hier geen vanzelfsprekend jaar. Voorjaarsvorst en waterstress in de zomer beperkten de opbrengst aanzienlijk, met een productie die volgens het domein 35% lager lag. De druiven werden met de hand geoogst, waarna men voorzichtig extraheerde om het geconcentreerde druivenmateriaal niet te forceren. Dat geeft deze Pomerol zijn kern: rijpheid en concentratie, maar met het streven om de herkomst van de wijn herkenbaar te houden.

De rijping gebeurde volledig op houten vaten, verdeeld over nieuwe Franse barriques en barriques van één jaar oud. Binnen het Bordeaux-aanbod van Drankenshop Broekmans nemen we deze wijn vooral op voor liefhebbers die Pomerol zoeken met die typische combinatie van Merlot-rijpheid, kleibodemdiepte en zorgvuldige élevage. Dat het om de laatste flessen gaat, sluit aan bij het beperkte karakter van deze jaargang.

In de geur en smaak komt een rijpe fruitkern naar voren, met pruim, zwarte kers, cassis, braam, bosbes, framboos en quetsche. Daar omheen zitten florale toetsen, kruidigheid en houtgerelateerde nuances zoals ceder, sandelhout, vanille, cacao, chocolade en toast.

De wijn voelt medium tot vol aan, rond en soepel, soms wat vlezig van textuur. De tannines zijn aanwezig en kunnen fijn geïntegreerd of iets steviger aanvoelen. In de afdronk keren rood fruit, kruiden, chocolade, rook, cacao en een ziltige toets terug, met soms een lichte aardse of truffelachtige nuance.

Specificaties van Chateau La Croix De Gay 2022

Hoewel wij veel zorg dragen aan deze informatie, kan het gebeuren dat de foto’s of productspecificaties voor sommige producten met hoge rotatie intussen achterhaald zijn en je een nieuwere/andere release van hetzelfde product ontvangt.

Ben je heel specifiek op zoek naar de/het getoonde visuele uitvoering, vatnummer, botteldatum, distillatiedatum, ... om je collectie mee aan te vullen, dan raden we je aan om altijd eerst even per e-mail contact op te nemen met service@broekmans.be

Merk CH LA CROIX DE GAY
Bottelaar
Botteling
Inhoud 75cl
Alcohol percentage 14,5%
Streek Pomerol
Land Frankrijk
Leeftijd Onbekend
No Age Statement
Multi-Vintage
Distillatiedatum Onbekend
Botteldatum Onbekend
Vat sterkte
Single cask
Vatnummer Onbekend
Aantal flessen in botteling 0
Nectar exclusive
Cadeauverpakking
Collector item
Allergenen Geen specifieke allergeen informatie voor dit product
Tags In voorraad
Smaaktonen pruim, quetsche, zwarte kers, cassis, braam, bosbes, framboos, rood fruit, donker fruit, ceder, sandelhout, vanille, zoethout, anijs, cacao, chocolade, toast, rook, thee, sinaasappelschil, kruidnagel, aarde, truffel, ziltigheid
Toon meer specificaties

Over CH LA CROIX DE GAY

Château La Croix de Gay is een Frans wijnhuis uit de befaamde Bordeaux-regio, meer specifiek gelegen in het hart van Pomerol op de rechteroever van de rivier de Dordogne. Hoewel Pomerol geen classificatie van wijngaarden kent zoals sommige andere Bordeauxstreken, wordt het gebied wereldwijd gewaardeerd om zijn unieke terroir en kleine, vaak familiegedreven châteaux. La Croix de Gay behoort tot de gevestigde namen in deze omgeving en kent een lange wijnbouwtraditie, waarbij generaties binnen dezelfde familie de wijngaard hebben beheerd. De wijngaarden zijn vooral beplant met Merlot, aangevuld met kleinere hoeveelheden Cabernet Franc, wat kenmerkend is voor Pomerol-wijnen. Het resultaat is een wijn die doorgaans bekendstaat om zijn zachte structuur, rijp fruit en verfijnde complexiteit. Door de beperkte omvang van Pomerol en de relatieve schaarste van de wijnen uit dit gebied, zijn de bottelingen doorgaans vrij gegeerd onder liefhebbers van Bordeaux. Château La Croix de Gay streeft ernaar het karakter van de regio zo puur mogelijk tot uitdrukking te brengen, met wijnen die zowel jong als na verdere rijping tot hun recht komen.

Meer producten van dit merk


Tastingnotes van onze klanten

Voor dit producten werden nog geen waarderingen ingegeven

Hulp nodig?

Bekijk zeker de vaakgestelde vragen in onze klantenservice. Of neem contact op met onze klantenservice.

Aanbevolen combinaties

Chateau La Croix De Gay 2022
€ 341,99
− 543
Deze combinatiedeal bevat een product dat enkel te verkrijgen is via ons loyalty programma via een ingelogd account
Inloggen
Chateau La Croix De Gay 2022
€ 137,63
+ 136
Chateau La Croix De Gay 2022
€ 63,98
+ 52
Chateau La Croix De Gay 2022
€ 215,97
+ 213

Veelgestelde vragen

Is Chateau La Croix De Gay 2022 geschikt om als cadeau te geven?

Hoewel deze Chateau La Croix De Gay 2022 geen expliciete geschenkverpakking is of heeft, kan het zeker en vast een uitstekend cadeau zijn.  Giftpacks worden meestal als veilige keuze genomen om cadeau te geven omdat merken vaak de meest toegankelijke of hun populairste wijn combineren met een leuk accessoire in een mooie geschenkverpakking.  Maar als jij een cadeau zoekt voor een ervaren wijn-drinker zit die misschien niet meer te wachten op het zoveelste glas en dan is deze Chateau La Croix De Gay 2022 misschien zelfs nog een betere keuze dan zo'n giftpack.

Is Chateau La Croix De Gay 2022 vegan?

Volgens de gegevens waarover wij momenteel beschikken, kunnen we niet met zekerheid stellen dat dit product vegan is en wordt deze claim niet expliciet door het merk gemaakt.

Is Chateau La Croix De Gay 2022 een biologische wijn?

Op basis van de gegevens waarover wij beschikken kunnen we besluiten dat deze Chateau La Croix De Gay 2022 wijn van Ch La Croix De Gay geen biologisch product is.

Waar kan ik Chateau La Croix De Gay 2022 kopen?

Er zijn verschillende plekken in België en Nederland waar je deze wijn kan bestellen, maar er zijn een aantal specifieke redenen waarom Drankenshop Broekmans de beste plek is om deze Chateau La Croix De Gay 2022 en tal van andere Ch La Croix De Gay wijn te bestellen:

  • Eerlijke en correcte prijzen
  • Op en top Belgisch familiebedrijf, onder leiding van Jan Broekmans en sinds het begin gevestigd in het Limburgse Zolder
  • Meer dan 35 jaar ervaring in onze fysieke winkel in Zolder
  • Meer dan 8500 referenties op voorraad en meteen leverbaar: voor 10u besteld is dezelfde dag nog verzonden!
  • Breukvrije verzending dankzij eigen ontwikkelde verpakking
  • Geen rotzooi of plastic bij levering: al onze verpakking en opvulling kan gewoon in de papierbak
  • Gratis verzending vanaf 150 euro
  • Klantendienst vlot bereikbaar via mail om te helpen met en te antwoorden op al je vragen, bezorgdheden en mogelijke problemen die je zou ondervinden
  • Spaar automatisch loyalty tokens bij elke aankoop en ruil ze later in voor toegang tot exclusieve bottelingen
  • Klanten belonen ons met een 9,6 op 10 op basis van meer dan 680 reviews op Kiyoh, en met een 4,9 op 5 op basis van meer dan 450 reviews op Trustpilot
  • Drankenshop Broekmans draagt al jaren het officiële Becom Trustmark en won de afgelopen jaren al meerdere e-commerce awards voor onder meer hun logistiek en betalingsafhandeling
Chateau La Croix De Gay 2022
€ 42,99 incl. BTW
Drankenshop Broekmans NV
Wij merkten op dat u surft vanaf een andere locatie dan BE.
Nous avons remarqué que vous naviguez depuis un autre emplacement que BE.
We noticed that you are browsing from a different location than BE.

Kies een van volgende aub:
Veuillez choisir l'une des options suivantes :
Please choose one of the following:

Drankenshop Broekmans BE Drankenshop Broekmans NL