Paul John Select Classic


Paul john | Whisky | Single malt | India | 70cl | 55,2%

Paul John Select Classic
Bezig met laden...
 
De exacte uitvoering, nummers en datums (lot, vat, batch, fles, …) die op deze foto's getoond worden kunnen verschillen van het geleverde product. Moodshots kunnen ontworpen zijn met behulp van AI. Meer informatie
€ 80,89 incl. BTW
Prijs per L: € 115,56 incl. BTW
Online: meteen leverbaar
Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden!
Onze winkel in Zolder: op bestelling
Bel ons voor huidige beschikbaarheid.
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Vanaf €60 verlaagde verzendkosten, vanaf €150 gratis levering
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes

139 Broekmans Tokens te verdienen

Bij aankoop van dit artikel via een ingelogd account spaar je 139 loyalty token(s) die later ingezet kunnen worden om onze meest exclusieve producten te verkrijgen.
Voorwaarden voor deelname aan het loyaltyprogramma

Ons koopadvies voor Paul John Select Classic

De Paul John Select Classic is de perfecte keuze voor liefhebbers die houden van de betere single malt whisky. Deze whisky komt uit India en werd gebotteld op een vatsterkte van maar liefst 55,2%. Ideaal voor wie al wat ervaring heeft met whisky en toe is aan iets kruidigers en complexer. Perfect om van te genieten na een lange dag, of om als verrassend cadeau te geven. De prijs van deze single malt whisky ligt wel wat hoger, maar de smaak en kwaliteit maken dit meer dan waard.

Smaakprofiel van deze whisky

Bloemig
Ziltig
Geturfd
Houtig
Gekruid
Fruitig

Ontdek producten die vergelijkbaar zijn met deze Paul John Select Classic
Creëer jouw smaakprofiel

Proefnotities

De geur opent complex en gelaagd, met verfijnde gerst, een lichte toets van gezouten spek, zachte tannines en een hint van citrus. Daarachter komt een warme zoetheid naar voren die doet denken aan cake met honing.

In de mond staat de gerst duidelijk centraal. Manukahoning, zoethout en getoaste honingraat geven de whisky een volle, kruidige zoetheid, terwijl de vatsterkte voor extra intensiteit zorgt. De afdronk blijft elegant, met opnieuw gerst, zachte eik, milde tannines en een toets Demerara-suiker die de finish rond en zacht maakt.
  • Geleverd vanaf €5,99 Vanaf €150 gratis levering
  • Op werkdagen voor 10u besteld, dezelfde dag verzonden
  • 35 jaar passie en ervaring
  • 99,9% breukvrije aflevering
  • Uitsluitend levering in België mogelijk via deze pagina. In welke landen leveren jullie nog?
  • Winnaar Becom Logistic Champion Award 2024
  • Winnaar Becom Payment Hero Award 2025
  • Winnaar Retailer of the Year - Webshop Award 2026 - 2027 (Eten & Drinken)
  • 97% tevreden klanten
  • Veilig en makkelijk online betalen met alle gangbare betaalmethodes:
    • Logo Mastercard
    • Logo VISA
    • Logo Bancontact
    • Logo iDeal
    • Logo Apple Pay
    • Logo Google Pay
    • Logo Amex

Productinfo over Paul John Select Classic

Paul John Select Classic laat mooi zien hoe uitgesproken een Indiase single malt kan zijn zonder zwaar of rokerig te worden. Deze whisky komt uit Goa en wordt gebotteld op vatsterkte, waardoor hij met 55,2% alcohol duidelijk kracht heeft, maar de kern blijft verfijnd: gerst, honingachtige tonen, zoethout en een exotische complexiteit die in de productinformatie nadrukkelijk aan Goa wordt verbonden.

De rijping op bourbonvaten speelt hier een belangrijke rol, maar zonder dat het hout de whisky overneemt. De tannines blijven volgens de beschrijving mooi onder controle, terwijl sappige en zachte toetsen de whisky afronden. Dat maakt Select Classic binnen het Paul John-gamma een expressie waarin kracht en elegantie dicht bij elkaar liggen.

Bij Drankenshop Broekmans plaatsen we deze botteling graag bij de single malts voor wie eens buiten de klassieke Schotse lijnen wil proeven, maar wel een serieuze, geconcentreerde whisky zoekt. Geen leeftijdsaanduiding staat hier niet centraal; het gaat vooral om vatselectie, intensiteit en het herkenbare samenspel van gerst, honing, zoethout en zachte eik.

De geur opent complex en gelaagd, met verfijnde gerst, een lichte toets van gezouten spek, zachte tannines en een hint van citrus. Daarachter komt een warme zoetheid naar voren die doet denken aan cake met honing.

In de mond staat de gerst duidelijk centraal. Manukahoning, zoethout en getoaste honingraat geven de whisky een volle, kruidige zoetheid, terwijl de vatsterkte voor extra intensiteit zorgt. De afdronk blijft elegant, met opnieuw gerst, zachte eik, milde tannines en een toets Demerara-suiker die de finish rond en zacht maakt.

Specificaties van Paul John Select Classic

Hoewel wij veel zorg dragen aan deze informatie, kan het gebeuren dat de foto’s of productspecificaties voor sommige producten met hoge rotatie intussen achterhaald zijn en je een nieuwere/andere release van hetzelfde product ontvangt.

Ben je heel specifiek op zoek naar de/het getoonde visuele uitvoering, vatnummer, botteldatum, distillatiedatum, ... om je collectie mee aan te vullen, dan raden we je aan om altijd eerst even per e-mail contact op te nemen met service@broekmans.be

Merk PAUL JOHN
Bottelaar Unknown
Botteling
Inhoud 70cl
Alcohol percentage 55,2%
Soort Single Malt
Streek Onbekend
Land India
Leeftijd Onbekend
No Age Statement
Multi-Vintage
Distillatiedatum Onbekend
Botteldatum Onbekend
Vat sterkte
Single cask
Vatnummer Onbekend
Vattype Bourbon Barrel
Aantal flessen in botteling 0
Nectar exclusive
Cadeauverpakking
Collector item
Allergenen Geen specifieke allergeen informatie voor dit product
Tags No age statement, Vatsterkte, Tokenpakker, SITS-Stand-PAUL-JOHN, Fruity, Spiced, In voorraad
Smaaktonen gerst, honing, manukahoning, zoethout, getoaste honingraat, citrus, cake, eikenhout, Demerara suiker, licht gezouten spek
Smaakprofiel - Bloemig Zacht bloemig
Smaakprofiel - Ziltig Niet ziltig
Smaakprofiel - Geturfd Niet geturfd
Smaakprofiel - Houtig Zacht houtig
Smaakprofiel - Gekruid Matig gekruid
Smaakprofiel - Fruitig Matig fruitig
Toon meer specificaties

Over PAUL JOHN

Deze single malt is afkomstig van de historische regio Goa die in het verleden menig reizende handelaar heeft verwelkomd. Deze stad was een onvermijdelijke stop op de bekende Zijderoute.

Sinds 1992 creëerde Paul P. John blends, totdat ze in 2008 de uitdaging aangingen een uitzonderlijke single malt te produceren. De Master Blender Michaël John nam de leiding in de technische ontwikkeling van het geheel. Daarvoor maakt hij zoveel mogelijk gebruiken van Indische ingrediënten om de identiteit van zijn whisky te behouden. Hij waakt persoonlijk over zowel de kwaliteit van het productieproces, het mouten als de botteling.

De distilleerderij maakt gebruik van een zes-rijige zomergerst, geteeld op de uitlopers van de Himalaya. Zes pot stills hebben een capaciteit van 3000 liter per dag. De new make stroomt uit de stills aan 63,5% maar gaat op vat aan 55%. In tegenstelling tot het Schotse of Ierse klimaat zorgt het specifieke klimaat in Goa (tropisch kustklimaat met hoge temperaturen) voor een concentratie van de alcohol in de loop der tijd, hetgeen bijdraagt aan de uitzonderlijke rijping van deze whisky.

Meer producten van dit merk


Tastingnotes van onze klanten

Voor dit producten werden nog geen waarderingen ingegeven

Hulp nodig?

Bekijk zeker de vaakgestelde vragen in onze klantenservice. Of neem contact op met onze klantenservice.

Aanbevolen combinaties

Paul John Select Classic
€ 82,64
+ 139
Paul John Select Classic
€ 82,64
+ 139
Paul John Select Classic
€ 84,38
+ 139
Paul John Select Classic
€ 85,88
+ 139
Paul John Select Classic
€ 87,88
+ 139
Paul John Select Classic
Drankenshopper Kaartspel
Drankenshopper Kaartspel
Normaal €95,88
€ 90,88
+ 169
Paul John Select Classic
Normaal €101,58
€ 99,08
+ 159
Paul John Select Classic
6x
Glencairn Glas Met Box
Glencairn Glas Met Box
Normaal €110,83
€ 105,84
+ 187

Veelgestelde vragen

Wat voor soort whisky is Paul John Select Classic?

Paul John Select Classic is een single malt whisky.

Het woord 'single' veroorzaakt bij velen enige verwarring. Een single malt is niets meer en niets minder dan een product afkomstig van één enkele distilleerderij. Het heeft dus niets te maken met een enkel vat of zelfs vaten van dezelfde leeftijd.

Single malt whisky wordt gemaakt van gemoute gerst en gedistilleerd in de bekende koperen pot stills, de kenmerkende koperen destillatieketels.

Is Paul John Select Classic een no age statement whisky (NAS)?

Ja, Paul John Select Classic is een no age statement (NAS) whisky.  Maar wat wil dat precies zeggen?

Wanneer er een leeftijd vermeld wordt op de fles, dan moet dat volgens de regels altijd de jongste whisky in de blend zijn en niet de leeftijd die procentueel het meest vertegenwoordigd is in de blend.  Een producent zal in twee gevallen dus bewust er voor kiezen om geen leeftijd op zijn fles te vermelden: wanneer een oude whisky geblend wordt met een klein deeltje jongere whisky, of wanneer jonge whisky geblend wordt met een deeltje oudere whisky.  In het eerste geval wil hij geen jonge leeftijd op zijn fles zetten als zijn blend voornamelijk oudere whisky bevat, en in het tweede geval is marketingtechnisch gezien interessanter om uit te pakken met dat deeltje oudere whisky.

Is Paul John Select Classic een single cask whisky?

Nee, Paul John Select Classic is geen single cask whisky.

Is Paul John Select Classic een whisky op vatsterkte?

Ja, Paul John Select Classic is een whisky op vatsterkte.  Een cask strength whisky wordt voor het bottelen niet aangelengd met water, maar gaat rechtstreeks vanuit het vat in de fles en behoudt daardoor het alcoholpercentage van tijdens/na de rijping op het vat.

Eén van de voordelen van een whisky op vatsterkte is dat je als drinker zelf kan bepalen hoe sterk je je whisky graag hebt door deze zelf naar eigen voorkeur al dan niet aan te lengen met een beetje water, in plaats van dat de producent dit al voor jou heeft gedaan.

Is Paul John Select Classic geschikt om als cadeau te geven?

Hoewel deze Paul John Select Classic geen expliciete geschenkverpakking is of heeft, kan het zeker en vast een uitstekend cadeau zijn.  Giftpacks worden meestal als veilige keuze genomen om cadeau te geven omdat merken vaak de meest toegankelijke of hun populairste whisky combineren met een leuk accessoire in een mooie geschenkverpakking.  Maar als jij een cadeau zoekt voor een ervaren whisky-drinker zit die misschien niet meer te wachten op het zoveelste glas en dan is deze Paul John Select Classic misschien zelfs nog een betere keuze dan zo'n giftpack.

Is Paul John Select Classic een goede keuze voor mij?

Deze Paul John Select Classic kan een whisky zijn die bij jou past als je houdt van een whisky met een kruidig karakter.  Deze kruidigheid is namelijk vrij nadrukkelijk aanwezig in het smaakprofiel.

We raden je echter aan om ook de rest van het smaakprofiel te bekijken, want het is natuurlijk maar één deel van het totale karakter van deze whisky.

Is Paul John Select Classic een geturfde whisky?

Nee, in deze Paul John Select Classic whisky is geen turf in het smaakprofiel te ontdekken.  De afwezigheid van enige rokerigheid maakt deze daarom geschikt voor wie niet houdt van een turfsmaak.

Is Paul John Select Classic een kruidige whisky?

Ja, Paul John Select Classic is een whisky met een redelijk gekruid smaakprofiel: de kruidigheid van deze whisky zal je meteen vanaf de eerste sip uit je glas kunnen ontwaren.

De kruidigheid van een spirit kan op verschillende manieren tot stand komen.

  • Bij whisky ontstaan de kruidige tonen voornamelijk tijdens het rijpingsproces in houten vaten.  De gebruikte houtsoort (bv. Amerikaans eikenhout, Europees eikenhout) en of de vaten eerder al gebruikt werden (bv. sherryvaten) hebben een grote invloed op de kruidigheid van de whisky die er uit komt.
  • Bij rum kunnen de kruidige tonen eveneens voortkomen uit de gebruikte vaten, maar daarnaast is er ook een aparte klasse "Spiced rum" waarbij er extra specerijen toegevoegd worden.
  • Gin kent een veel kortere productiecyclus en haalt zijn kruidigheid daardoor meestal niet uit houtsoorten.  Kruidige tonen in een gin zijn gewoonlijk het rechtstreekse resultaat van de botanicals die gebruikt werden om de gin te "kleuren" en een eigen identiteit te geven.
Is Paul John Select Classic een fruitige whisky?

Ja, Paul John Select Classic is een whisky met een matig fruitig smaakprofiel: de fruitigheid van deze whisky zal je meteen vanaf de eerste sip uit je glas kunnen ontwaren. 

  • Whisky’s met een fruitig karakter kunnen uiteenlopen van lichte en frisse appeltonen tot diepe, rijpe steenvruchten en exotische aroma’s. Deze fruitigheid kan ontstaan door de gebruikte granen, gist en fermentatie, de vorm van de pot stills en het vattype.
  • Rum, gemaakt van suikerriet of melasse, leent zich bij uitstek voor fruitige tonen. Van de frisse citrusaroma’s van een witte rum tot de diepe ananas- en banaantonen van een gerijpte variant – fruitigheid is een essentieel kenmerk in veel rums.  Ook hier hebben dezelfde factoren invloed op de fruitigheid als bij whisky.
Drink je Paul John Select Classic puur of met ijs?

Of je deze Paul John Select Classic whisky het beste met of zonder ijs drinkt is een persoonlijke keuze.  Wij hebben er altijd voor gekozen om geen standpunt in te nemen wat betreft het toevoegen van water of ijs aan whisky.  Er zijn zeker en vast goede redenen te bedenken om een beetje water toe te voegen aan je whisky, maar of dat voor jou een meerwaarde betekent of afbreuk doet aan je plezier moet je vooral zelf ontdekken.

Heeft Paul John Select Classic een hoog alcoholpercentage?

Whisky van meer dan 52% is eerder zeldzaam.  Vaak is zo'n hoog alcoholpercentage te danken aan het feit dat het een cask strength whisky betreft (een whisky op vatsterkte): de whisky wordt in dat geval niet aangelengd voor het bottelen waardoor deze aan een hoger alcoholpercentage in de fles gaat.  Whisky met een hoog alcoholpercentage heeft vaak baat bij enkele druppels water om de aroma's vrij te maken en de alcohol minder overheersend te maken in het glas, en is op zich ook nog prima toepasbaar in stevigere cocktails.

Is Paul John Select Classic een onafhankelijke botteling?

Nee, Paul John Select Classic is een officiële botteling van Paul John.

Is Paul John Select Classic geschikt voor een Irish Coffee?

Om een Irish Coffee volgens de regels van de kunst te maken heb je een Ierse whiskey nodig.  Omdat je hem gaat mengen met koffie en slagroom raden we je aan om een goede, maar niet overdreven dure whiskey te gebruiken.  Deze Paul John Select Classic is wel een whisky, maar omdat deze whisky uit India komt is het niet de beste keuze om een "echte" Irish Coffee te maken.

Wist je dat de eerste Irish Coffee is uitgevonden in 1942 door barman Joe Sheridan? Hij werkte op het vliegveld in Foynes, in het westen van Ierland. De barman zag enkele vermoeide passagiers en bedacht dat ze koffie met iets speciaals nodig hadden. Om hen op te peppen, schonk hij ze koffie met een scheutje whiskey erdoor en wat koffie erop. Op de vraag of het Braziliaanse koffie was, antwoordde Sheridon: “No, my friend, this is Irish Coffee.” En zo geschiedde.

Is Paul John Select Classic vegan?

Volgens de gegevens waarover wij momenteel beschikken, kunnen we niet met zekerheid stellen dat dit product vegan is en wordt deze claim niet expliciet door het merk gemaakt.

Is Paul John Select Classic een biologische whisky?

Op basis van de gegevens waarover wij beschikken kunnen we besluiten dat deze Paul John Select Classic whisky van Paul John geen biologisch product is.

Waar kan ik Paul John Select Classic kopen?

Er zijn verschillende plekken in België en Nederland waar je deze whisky kan bestellen, maar er zijn een aantal specifieke redenen waarom Drankenshop Broekmans de beste plek is om deze Paul John Select Classic en tal van andere Paul John whisky te bestellen:

  • Eerlijke en correcte prijzen
  • Op en top Belgisch familiebedrijf, onder leiding van Jan Broekmans en sinds het begin gevestigd in het Limburgse Zolder
  • Meer dan 35 jaar ervaring in onze fysieke winkel in Zolder
  • Meer dan 8500 referenties op voorraad en meteen leverbaar: voor 10u besteld is dezelfde dag nog verzonden!
  • Breukvrije verzending dankzij eigen ontwikkelde verpakking
  • Geen rotzooi of plastic bij levering: al onze verpakking en opvulling kan gewoon in de papierbak
  • Gratis verzending vanaf 150 euro
  • Klantendienst vlot bereikbaar via mail om te helpen met en te antwoorden op al je vragen, bezorgdheden en mogelijke problemen die je zou ondervinden
  • Spaar automatisch loyalty tokens bij elke aankoop en ruil ze later in voor toegang tot exclusieve bottelingen
  • Klanten belonen ons met een 9,6 op 10 op basis van meer dan 680 reviews op Kiyoh, en met een 4,9 op 5 op basis van meer dan 450 reviews op Trustpilot
  • Drankenshop Broekmans draagt al jaren het officiële Becom Trustmark en won de afgelopen jaren al meerdere e-commerce awards voor onder meer hun logistiek en betalingsafhandeling
Paul John Select Classic
€ 80,89 incl. BTW